آتی نگرمهر ، هیچگونه شعبه و نمایندگی مجاز برگزاری دوره آموزشی و یا فروش زالو در سطح ایران و خارج از کشور ندارد و هر گونه سوء استفاده از نام و آرم این شرکت پیگرد قانونی دارد.

جهت حصول اطمینان هر گونه عقد قرارداد با شماره 02166967620 تماس حاصل فرمایید. با تشکر

پرورش خرگوش آنقوره عرصه‌ ای مناسب برای سرمایه‌ گذاری و ارز آوری

در حال‌ حاضر پرورش نژادهاي‌ مختلف‌ خرگوش در جهان به‌ دلایلی از قبیل؛‌ توليد پشم‌، گوشت و چرم‌، انجام‌ تحقيقات‌بيولوژيكي‌ و همچنین به عنوان‌ حيوانات‌ خانگي‌ و سایر تولیدات حاصل از پرورش آن،صورت می گیرد.پرورش خرگوش از صنایع دامپروری پر رونق و رو به رشد در عرصه جهانی است و بسیاری از کشورها به تازگی برای تامین گوشت قرمز خود، به پرورش خرگوش رویآورده‌اند.

 پشم تولیدی  برخی از نژاد های خرگوش قیمت بسیار بالا و بازار خوبی در جهان، به خصوص کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد.پر طرفدارترین نژادهای تجاری خرگوش، به جهت تولید پشم نژاد آنقوره آنها می‌باشد.در ایران پرورش خرگوش به دلیل احکام شرعی، فقط، جهت مصرف و صادرات غیر خوراکی مجاز است و این امر سبب از دست دادن قسمت اعظم بازاراین حیوان شده و به این جهت سرمایه گذران بخش کشاورزی برای پرورش این حیوان با ارزش، انگیزه چندانی ندارند. اما می‌توان با معرفی و پرورش نژادهای تجاری دیگر،با مصرف غیر خوراکی مانند خرگوش آنقورهسرمایه‌گذاران را به فعالیت در این بخش و تولید اشتغال و ارزآوری تشویق کرد.و در اين راستا جهت رسيدن به اين هدف كمك و نظر كارشناسان دلسوز و متعد و توانمند متخصص اين بخش همواره مي تواند ما را ياري نمايد، منتظر نظر شما كارشناسان متعد در اين ضمينه هستيم.

از الياف خرگوش آنقوره در نساجی لوکس استفاده می‌شود و البسه تولیدی از پشم این خرگوش با قیمت بسیار بالایی در بازارهای جهان به فروش می‌رسد.

نژاد آنقوره

خرگوش آنقوره حیوانی است بسیار آرام که عمدتاجهت تولید پشم پرورش و نگهداری می‌شوند.آنقورهمعروف‌ترین گونه خرگوش در دنیا است که به خاطر موهای بلند و نازکش شناخته می‌شود. خرگوشی که در نیمه‌های قرن هجدهم به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شد به دلیل پشم مرغوب و بلند برای استفاده‌های صنعتی و پوشاک آنقدر محبوب شد که پرورش آن در دیگر نقاط دنیا گسترش یافت.از الياف خرگوش آنقوره در نساجی لوکس استفاده می‌شود و البسه تولیدی از پشم این خرگوش با قیمت بسیار بالایی در جهان به فروش می‌رسد. امروزه کشور چين با پرورش حدود 8 ميليون خرگوش آنقوره سالانه قريب به 8 تن آنقوره توليد می‌کند که 90 درصد توليد جهانی است.فرانسه ، ترکيه،استراليا، آلمان و زلاندنو سایر کشورهايی هستند که آنقوره توليد می کنند.در ایران بین سال‌های ۱۳۴۶تا ۱۳۶0 با هدف استفاده از پشم،این خرگوشبه صورت صنعتی پرورش داده می‌شد و به شکل فله به کشور ترکیه صادر می گردید.

 از سال ۱۳۶۰ به بعد به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از جنگ،تقریبا کلیه مزارع تعطیل شد و پرورش این حیوان به صورت پراکنده صورت می‌گرفت. مجددا به منظور احیای پرورش و توليد الياف این حیوان و ايجاد صنايع جنبي مربوط به آن، از قبيل توليد نخ و پارچه، در سال 1368وزارت جهاد سازندگي اقدام به وارد نمودن اين نژاد از خرگوش كرد، امّا در سال های بعد، به دلایل و بهانه های مختلف ، این امر به دست فراموشی  سپرده شد و  مورد بی‌مهری مسئولان دولتی قرار گرفت.

نحوه آغاز دوره  پرورش خرگوش آنقوره

یک دوره پرورش را می‌توان با خرید خرگوش مولد و جنس نر نژادآنقوره ازخارج یا نژاد خالص از برخی از فروشگاه‌های معتبر داخل کشور آغاز نمود. هر خرگوش آنقوره را می توان تا  64 سال نگهداری کرد، این نوع خرگوش می‌تواند از سه ماهگی باردار شود و با توجه به میانگین ۵ تا ۶ بچه در هر زایمان، می‌توانند ۵۰تا۶۰ بچه در سال تولید کنند. هر دو ماه و نیم یک بار پشم آنها چیده می شود و میانگین تولید پشم خرگوش در یک سال بیش از 800 گرم استپس ازگذشت 2 سال و نیم سال ازنگهداری، خرگوش‌های پیر کشتار و پوست آنها در دباغی ، به چرم تبدیل می گردد و گوشت باقی مانده از کشتار به واحد تبدیل ضایعات روده انتقال یافته و به پودر گوشت خرگــوش بــرای مصرف در خوراک دام تبدیل می‌شود.پس از آن  تولیدی های داخلی و یا خارجی که روده را به نخ جراحی برای مصارف انسانی تبدیل می کنند فروخته می‌شود. ناخن آنها که هر دو ماه یک بار چیده و برای ساخت ابزار دوسو و چهارسو که در کارهای امثال کامپیوتر مصرف دارد استفاده می شود، ادرارخرگوش‌ها تجزیه و برای مصارف شیمیایی استفاده می گردد و مدفوع آنها برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی آتی نگر مهر می باشد .