آتی نگرمهر ، هیچگونه شعبه و نمایندگی مجاز برگزاری دوره آموزشی و یا فروش زالو در سطح ایران و خارج از کشور ندارد و هر گونه سوء استفاده از نام و آرم این شرکت پیگرد قانونی دارد.

جهت حصول اطمینان هر گونه عقد قرارداد با شماره 02166967620 تماس حاصل فرمایید. با تشکر

حلزون آرام آرام در بازار دنیا رشد می کند!

پرورش حلزون

چگونگي پرورش اين موجود نيز بسيار جالب است،‌ چرا كه تمام انواع حلزون‌هاي خاكي دوجنسي‌اند و اسپرم و تخمك‌ را با هم توليد مي‌كنند. در هنگام جفت‌گيري، كه گاه تا 12 ساعت طول مي‌كشد، تلقيح در هر دو حلزون انجام مي‌شود و هر كدام مي‌توانند تا 100 تخم توليد كنند، در فصل بهار، حلزون‌ها جفت‌گيري نموده و در اتاق باز تخم‌گذاري مي‌كنند، بعد از در آمدن بچه‌ حلزون‌ها از تخم، آنها را به مهد كودك منتقل مي‌كنند و 3 ماه در آنجا نگه مي‌دارند. بعد، آنها را به محوطه‌هاي پرواربندي انتقال مي‌دهند و در  پاييز هم آنها را برداشت مي‌كنند.

با توجه به توضيحات فوق، و سرعت تكثير حلزون‌ها، استانكا توتوكف، از اهالي بلغارستان، با مدرك كارشناسي ارشد در رشته اقتصاد، وقتي نتوانست براي خودش شغل مناسبي پيدا كند. او در سال 2002، با بي‌ميلي پرورش حلزون را در مزرعه‌اش آغاز كرد. او با اين اعتقاد كه اين محصول ناخوشايند! از قابليت صادرات خوبي برخوردار است، به همراه شريك خود در يك قطعه زمين كشاورزي، فعاليت خود را شروع نمود و بر همين اساس، تمام تلاش خود را بر بازار مصرف كشورهاي اسپانيا، ايتاليا و فرانسه و همچنين مشتريان بلغاري- كه مي‌خواهند حلزون پرورش دهند، متمركز ساخت.

هر چند كه اين حرفه، بسيار پركار و زمان‌بر است، اما حال توتوكف با كسب درآمد فراوان از اين راه، قصد خريد ماشين‌آلات مدرن را دارد تا به وسيله آن بتواند توليد پرسود خاويار حلزون را نيز در برنامه‌ كاري خود قرار دهد.

اين محصول سودآور، هم‌اكنون در اغلب رستوران‌هاي فرانسوي، به عنوان پيش‌غذا، همراه با كره و سير و جعفري سرو مي‌شود و هر روز نيز، بيشتر از قبل مورد توجه علاقه‌مندان به اين نوع غذاها قرار مي‌گيرد.

با اين وصف، شايد رشد اقتصادي بلغارستان، مانند حلزون، سرعت كندي داشته باشد؛ اما كارآفريناني مثل توتوكف، در حال معرفي خود به عنوان الگوهاي پيشرفت هستند، موضوعي كه مي‌تواند مورد توجه كشاورزان و كارآفرينان ايراني نيز قرار گرفته و ضمن ايجاد اشتغال، منبع درآمد خوبي براي كشاورزي كشورمان باشد.    

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی آتی نگر مهر می باشد .